Живот и Стил

Здравје во чинија: Салата со авокадо и варени јајца

Здравје во чинија: Салата со авокадо и варени јајца

Направете супер вкусна салата со авокадо и јајца, нешто посебно.

СОСТОЈКИ:
6 тврдо варени јајца
1 средно авокадо
2 лажици лимонов сок
3 лажици мајонез
1 лажица сечен власец
сол и бибер
ПОДГОТОВКА:

Се варат јајцата и се лупат, па ситно се сечат, а авокадот осе лупи и сече ситно.
Се става во сад а врз нив мајонез измешан со лимонов сок и власец.
Се смеша и се ставаат зачини.

Уживајте!

извор:готви.мк