Живот и Стил

Здрава опција: Како да направите пилешки прсти во рерна? (видео)

Здрава опција: Како да направите пилешки прсти во рерна? (видео)

Обожавате пилешки прсти, но не ви се допаѓа фактот дека доаѓаат во пакет со плус калории? Има и здрава варијанта на ова брзо и вкусно јадење – подгответе ги во рерна.

Истиот сочен вкус, без многу маснотии и многу полесно за готвење!

Зачинете по вкус и уживајте во овие пилешки прсти што имаат само 350 калории по порција.

извор:кајгана.ком