Живот и Стил

Впечатливите ѓердани се враќаат во мода!

Впечатливите ѓердани се враќаат во мода!

Откако неодамна девојките повторно ги вратија големите и впечатливи обетки во мода, оваа есен се чини истото ќе биде и со ѓерданите.

Ако досега сакавме да носиме тенки ланчиња и романтичен накит, сезонава што доаѓа девојките ќе обожаваат големи и впечатливи ѓердани во претежно неутрални бои.

Она што досега можевме да го забележиме е дека девојките сакаат да ги комбинираат со шик фустанчиња и маички со отворено деколте, но и широки маички и блузи.

Овојпат, за разлика од пред неколку години кога носевме вакви ѓердани во многу бои, можеме да видиме претежно сребрени парчиња со некои светкави додатоци.

Доколку во вашата кутија за накит имате некое вакво или слично парче, сега е вистинско време да го пронајдете и да блеснете.