Живот и Стил

Винтиџ-пунџа, за елегантни дами со стил (видео)

Винтиџ-пунџа, за елегантни дами со стил (видео)

Ниско завиткан кок е класика меѓу фризурите, бидејќи е чест избор на припадниците на благородничките семејства, како во минатото, така и денес.

Станува збор за винтиџ-фризура, која се’ уште е актуелна и кај познатите личности, кои често ја избираат за црвениот килим.

Во туторијалот во продолжение можете да погледнете како можете сами да ја направите.

извор:нетпрес.ком.мк