Живот и Стил

Споделила фотографија од „ѕверот“ кој го возел нејзиното момче- поради еден коментар го оставила во истиот миг

Споделила фотографија од „ѕверот“ кој го возел нејзиното момче- поради еден коментар го оставила во истиот миг

Девојка од Кина наиде на лавина од коментари откако на социјалните мрежи се појави информација дека таа го оставила своето момче поради бизарна причина.

Парот кој инаку се запознал пред две недели на една забава, а момчето во една прилика и понудило на девојчето да ја врати дома, а веднаш потоа таа се шокирала кога видела дека вози Порше кое чини 220 илјади долари.

Сепак не и било јасно зошто толку богато момче се однесува скромно и признала дека за него се заинтересирала откако видела каков автомобил вози, па започнале да се забавуваат.

-Тој беше вистински џентлмен, но иако тој носел евтина облека, возел скап автомобил и одевме во евтини ресторани, вели девојката која на „Weibou“ која е кинеска социјална мрежа и на истата често споделувала фотографии од себе и нејзиното момче.

Но,откако во еден момент таа споделила фотографија од автомобилот на своето момче останала во шок.

Според неколкуте коментари станува збор за копија од Порше кое чини околу 18 илјади долари.

Откако девојката дознала за лагата го оставила момчето, а социјалните мрежи ја осудуваат на секој можен начин.