Живот и Стил

Слаба точка според хороскопските знаци: Обрнете внимание на овие делови на телото

Слаба точка според хороскопските знаци: Обрнете внимание на овие делови на телото

Астрологијата тврди дека секој од дванаесетте хороскопски знаци „управува“ со некој дел од телото, што влијае на органите на оние кои се родени во некој од знаците. Ова се деловите на телото на кои треба да внимава секој од хороскопските знаци.

Овен

глава, очи, уши, а најмногу циркулацијата во главата и рамениците

Бик

Уста, врат и грло

Близнаци

раменици, раце, дланки и бели дробови

Рак

гради, стомак и желудник

Лав

срце и грб

Девица

абдомен, црева, црн дроб и артерии

Вага

бубрези и надбубрежна жлезда

Шкорпија

гениталии и артерии

Стрелец

црн дроб, колкови и горниот дел на нозете

Јарец

коски, зглобови и долни екстремитети

Водолија

циркулација и долни екстремитети

Риби

циркулација, мускулите на нозете и стапалата

извор: среќа,мк