Живот и Стил

Секоја модерна жена ќе ја носи оваа сезона: Модел на чанта што ја покори модната сцена

Секоја модерна жена ќе ја носи оваа сезона: Модел на чанта што ја покори модната сцена

Инспирирани од јакните со пердуви кои со години наназад се голем тренд, дизајнерите решиле да направат и чанта во тој стил, не претпоставувајќи каков успех ќе постигнат веднаш по нивното лансирање во продажба.

Оваа чанта ќе ја надополни секоја комбинација и ќе и’ даде интересен печат.

Трендот на ваквата облека станува се’ поголем, а ги освои срцата на речиси сите дами. Најдоброто кај овој модел е тоа што може да се носи со сите стилови, па инвестирањето во ова парче навистина се исплати.

Оваа чанта е идеална за постудените денови. Одберете една во вашата омилена боја и почнете со создавање интересни комбинации во кои акцентот ќе биде токму на оваа чанта.

Модните експерти се едногласни: секоја жена што знае што е добар стил ќе ја има својот плакар.

извор: убавина и здравје