Живот и Стил

Салата со велигденски јајца – искористете ги наместо да ги фрлите

Салата со велигденски јајца – искористете ги наместо да ги фрлите

Направете салата со варени јајца.

СОСТОЈКИ:

5 јајца
5 кисели краставички
1 виршла
100 гр. мајонез
½ лимонов сок
сол и бибер

ПОДГОТОВКА:
Се рендаат варените јајца, се сечат киселите краставички ситно, а исто и виршлата.
Се меша се во сад и се ставаат мајонез и зачини и лимонов сок.
Се лади и служи.

Добар апетит!

извор:готви.мк