Живот и Стил

Рецепт за брз и лесен Нутела мус

Рецепт за брз и лесен Нутела мус

Направете вкусен нутела мус.

Ви требаат 240 милилитри слатка павлака и 160 грама нутела.

Се става нутелата во сад и во микро, неколку секунди да омекне.

Се лади потоа.

Слатката павлака се мати, се додава и нутелата и се мати да се соедини.

Се лади и служи.

Наздравје!

извор:готви.мк