Живот и Стил

Раковите емотивни, Овните тврдоглави: Кои се слабите точки на секој хороскопски знак?

Раковите емотивни, Овните тврдоглави: Кои се слабите точки на секој хороскопски знак?
S. Hermann & F. Richter from Pixabay

Овен

Овните не сакаат кога им се наредува. Секој што ќе се обиде да им нареди нешто или да им каже како да направат нешто, повеќе нема да се дружат со таа личност.

Ретки се Овните кои ги сакаат своите шефови. И друга работа што треба да се избегне со Овен е тоа што не треба да му кажувате за неговите недостатоци.

Бик

Биковите не сакаат кога некој им здодева додека мирува, ручаат или кога допирате лични предмети со кои се многу приврзани.

Ако ги прекинете на одмор или ручек, тие ќе станат екстремно нервозни и тогаш најдобро е да се одалечите што е можно поскоро. Тие често забораваат дека нематеријалните работи понекогаш се поважни од материјалните работи.

Близнаци

Близнаците ќе бидат лесно и брзо навредени ако им кажете да молчат, дека она што тие го прават не е во ред или ако им кажете дека ве вознемируваат.

Ова може да предизвика прекинување на секоја комуникација со вас. Близнаците најмногу мразат кога ќе им кажете како да возат во текот на управувањето со автомобил.

Рак

Најлесно е да ги нервирате припадниците на овој хороскоспки знак така што ќе им наметнете работни места што немаат никаква врска со домот, луѓето или семејството.

Тие едноставно не го сакаат тоа кога треба да направат нешто самостојно, без да го направат целото друштво.

Исто така, ако се обидете да ја промените нивната навика, ќе наидете на многу отпор каде има и аргументи.

Лав

Лавовите најмногу мразат кога им е наредено. Не сакаат да зборуваат за своите финансии, затоа избегнуваат какви било прашања поврзани со финансиите.

Тие не толерираат луѓе кои се фалат и кои се важни во општеството. Исто така изреката што сите ја знаеме, „Не го допирајте лавот додека спие“, не е измислена туку така, значи дека треба само да избегнувате да ги будите, освен ако не имате валидна причина за тоа.

Девица

Не критикувајте ги жените за нивниот стил на облекување или нивниот изглед на мебел за дома. Ако го направите ова, Девиците стануваат многу чувствителни и можеби ќе бидат навредени од тоа.

И не обидувајте се да им кажете кога и каде треба да бидат – најдобро е тие самите да ви кажат.

Вага

Не ги убедувајте Вагите да го искажат своето мислење, тие самите ќе го кажат кога мислат дека е време.

Вагата не толерира кавги и кавги, па ако се обидете да се карате со нив, тие едноставно ќе ве игнорираат и ќе одат на друг пат.

Шкорпија

Скорпиите исто така не сакаат кога им се наредува. Ако инсистирате, тие едноставно нема да ве слушаат, и можат да го сторат спротивното од она што го нарачувате.

Ако го повредите лицето во знакот на Скорпија, знајте дека е тешко да ви простат, дека не сакаат лаги и дека никогаш не забораваат.

Стрелец

Стрелците едноставно не сакаат обврски. Тие самите ќе ја завршат работата кога станува збор за нив и принудувањето да направат нешто само ќе ги влоши работите.

Тие исто така не сакаат да го поминуваат своето време во затворено, се чувствуваат најдобро по природа.

Исто така не им се допаѓаат тивки луѓе.

Јарец

Јарецот е многу тешко да се справи со несериозноста на другите луѓе, затоа што ретко има ситуации кога самите се несериозни.

Не им се допаѓа кога брзате, од една едноставна причина: тие секогаш доцнат. Затоа не им се допаѓаат состаноците што се закажани во одредено време.

Водолија

Водолијата не сака бавни луѓе кои ги одложуваат со своите обврски. На Водолијата, сè треба да ѝ заврши веднаш затоа што тие едноставно не можат да останат смирени со знаењето дека имаат недовршена работа.

Водолијата верува дека животот без стрес и метеж не е живот. И единствената работа од која се плашат е дека ќе остануват сами, така што тие треба да имаат пријатели околу нив цело време.

Риба

Рибите тешко можат да се поднесат кога некој ќе ги игнорира. Рибите не можат да издржат кога ќе му помогнат на некого, и таа личност не знае дека ја цени нивната помош и напор.

Исто така, тие не можат да работат најдобро ако немаат некоја цел или мисија.

Најдобро е да не ги мачите додека правите нешто, бидејќи е многу лесно да ги вознемирите.

извор: kumanovonews