Живот и Стил

Предлог за совршен празничен изглед (фото)

Предлог за совршен празничен изглед (фото)

Бидејќи празничната еуфорија се шири од ден на ден, вниманието ни го окупираат модните парчиња што би можеле да ги носиме на Новогодишната ноќ, а ние забележавме дека коктел-фустаните и необичните блузи, кои ја прават основата на атрактивните празнични облеки оваа сезона, се „зачинети“ со многу впечатлив детаљ – тоа е секако, огромна машна.

Машната е детаљ кој носи доза на разиграност и шарм на секој аутфит, што ќе се согласите дека е и повеќе од потребно во текот на зимската сезона кога, бидејќи како по правило, сите ние посегнуваме по удобни, класични и што е можно поедноставни парчиња облека. Затоа времето на забави и коктели е вистинското време да се повлечеме од комфор зоната и да се одлучиме за атрактивна облека со која ќе влеземе во Новата година со целосна самодоверба.

извор:попара.мк