Живот и Стил

Пред спиење испијте ја оваа мешавина: Веќе следното утро ќе се чувствувате подобро

Пред спиење испијте ја оваа мешавина: Веќе следното утро ќе се чувствувате подобро

Некогаш беше незамисливо да се тврди дека некој пијалак може да ви помогне да се ослободите од токсините во текот на спиењето.

Но, мешавината подготвена по овој рецепт освен што има лаксативно дејство и ќе ви помогне во побрзо согорување на масните наслаги на стомакот и нозете. Всушност, телото не запира со варење и процесирање на храната дури и кога спиете.

За тоа да ви успее, заменете ја вечерата со пијалак од еден исцеден лимон, исецкан магдонос, малку цимет и една лажица оцет. Разредете со 150 мл вода и по желба додадете малку мед или ѓумбир.

Овој пијалак делува дури и кога сте имале калорични оброци во текот на денот. Веќе следното утро ќе можете лесно да ги испразните цревата.

извор: слободен печат