Живот и Стил

Полицајци танцуваат на „Baby Shark“ за поддршка на децата во изолација (видео)

Полицајци танцуваат на „Baby Shark“ за поддршка на децата во изолација (видео)
фото:принтскрин/јутјуб

Полицијата на Андора е на улиците за да одржува ред и мир додека се на сила мерките за заштита на населението од коронавирусот.

Домашната изолација најтешко им паѓа на најмалите, па затоа полицајците во Андора решија да ги развеселат со танц на омилената детска песна Baby Shark пуштена гласно на звучници.

извор:кајгана.ком