Живот и Стил

Подгответе супер летен, освежителен и здрав напиток [ВИДЕО]

Подгответе супер летен, освежителен и здрав напиток [ВИДЕО]
Во престојните топли денови освежете се со идеално избалансираниот освежителен пијалок

Одлична идеа за вкусен и освежителен летен пијалок, а притоа е и многу здрав. Најважно е дека овој едноставен напиток не содржи никакви вештачки супстанции, така што не треба да размислувате за тоа како ќе влијае на вашето здравје.

Состојки:

  • 2 l вода
  • 1 лимон
  • 1 краставица
  • 10 ливчиња нане

Состојките исецкајте ги на парчиња, налејте ја водата во голем бокал и додадете ги состојките. Пијалокот треба да одстои во фрижидер.

Погледнете го видеото каде е демонстрирана едноставноста за подготовка на пијалокот.