Живот и Стил

Пет совршени стлски идеи за да блеснете како гостинка на свадба (фото)

Пет совршени стлски идеи за да блеснете како гостинка на свадба (фото)

Изборот на идеалниот стајлинг за венчавка може да биде навистина стресен, кога ќе започнете да го преиспитувате вашиот избор или сте нерешителни. Сепак, тоа не значи дека треба да паничите и да размислувате да не одите на свадба „затоа што немате што да облечете“.

Ние имаме неколку одлични идеи кои не вклучуваат класичен фустан, а во кој ќе се чувствувате уникатно, женствено и удобно, без да чувствувате вина дека ќе привлечете повеќе внимание од невестата која треба да биде најубава на тој ден. Нашите идеи се едноставни и веруваме дека ќе ви се допаднат. Погледнете за какви комбинации станува збор.

Костум во неконвенционална боја

Блејзер фустан

Макси фустан со појас

Боди

Кроен комбинезон

извор:среќа.мк