Живот и Стил

Пет есенски комбинации во кои ќе изгледате прекрасно на работа (фото)

Пет есенски комбинации во кои ќе изгледате прекрасно на работа (фото)

На почетокот на секоја нова сезона, кога сосема нови парчиња облека нѐ мамат од излозите на продавниците, прилично е лесно да скршнеме од јасно дефинираниот финансиски план (и стилскиот пат).

Сепак, да се одржи рационалноста (и практичноста), во морето на трендови што модните дизајнери ни ги навестија за тековната сезона, како трикотажа (Christopher Kane) или боја на фстак од глава до пети (Jil Sander), прекумерена романтика (Alexander McQueen), па се до високиот сјај (Alberta Ferretti), се истакнува еден кој со задоволство ќе го прифатиме – добар, стар класик на нов начин.

Сако со ремен на струк

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tine Andrea (@tineandreaa) on

Комплет

 

View this post on Instagram

 

A post shared by katarinapetrovic (@katarinapetrovic) on

Високи чизми

 

View this post on Instagram

 

A post shared by L37 (@l37_official) on

 

Одело

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Style Stalker (@thestylestalkercom) on

Кожни панталони со рамен рамен крој

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Style Stalker (@thestylestalkercom) on

извор:попара.мк