Живот и Стил

Неговата приказна воодушеви многумина: Тинејџер изгуби повеќе од 45 килограми благодарение на пешачење

Мајкл Ватсон (18) пред две години западнал во рутина и за брзо време достигнал тежина од 152 килограми. Како што изјавил за Си-Ен-Ен, неговата...
Живот и Стил

Најстариот човек на светот умрел на 123 години: Тврдел дека тајната на долгиот живот е 11 часа сон и свеж зеленчук и месо

Се борел за Црвената армија во руската граѓанска војна, имал 8 деца и 34 правнуци. Рускиот овчар Апаз Илијев, кој тврдел дека е роден за...
Живот и Стил

Невестата се подготвуваше да го фрли бидермаерот, но одеднаш се сврте и направи нешто неочекувано (ВИДЕО)

Невестата се подготвуваше да го фрли бидермаерот, но на изненадување на оние кои го чекаа фрлањето, таа одеднаш се сврте и направи нешто...
Живот и Стил

Секојдневна слика во скопски Аеродром: Дрскоста и непочитувањето во сообраќајот ги минува сите граници (видео)

За сообраќајната (не)култура и да се пишува и да „летаат“ казни секојдневно, на некои од учесниците едноставно не им доаѓа памет. За...
Живот и Стил

Не ви треба ништо друго: Овој напиток го забрзува метаболизмот, зајакнува имунитетот и ја прави кожата сјајна

Пролетен зелен чај кој го зајакнува имунитетот, а можете да го конзумрате во било кој период од денот, ќе ви даде сила, сјајна кожа и подобрување...