Живот и Стил

Овој детаљ што визуелно ги издолжува нозете ќе биде новиот моден хит оваа пролет

Овој детаљ што визуелно ги издолжува нозете ќе биде новиот моден хит оваа пролет
фото:weworewhat

Понекогаш е потребен само еден мал, но неочекуван детаљ, за вашата комбинација да изгледа поинтересно и поразлично. Ова не е нешто ново бидејќи сите знаеме дека најинтересна е онаа облека што на прв поглед изгледа обично, но некои мали детали ја издвојуваат од секојдневната слична облека.

Еден од тие мали, но моќни детали е предниот цеп на долниот дел на панталоните што првпат беше забележан на ревијата на Викторија Бекам. Овој детаљ одговара на различни модни комбинации и тој ќе го означи доаѓањето на пролетта.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SheerLuxe (@sheerluxe) on

Со овој детаљ ќе ја разведрите вашата здодевна гардероба, а тоа ќе го направите без премногу напор. Ваквите панталони можете да ги комбинирате со мокасини, како и со класични салонки што визуелно ќе ви ги издолжат нозете, со рамни сандали или со кратки чизми, а во продолжение погледнете неколку идеи за разни комбинации.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sylvie Mus (@sylviemus_) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Evangelie Smyrniotaki (@styleheroine) on

извор:кафепауза.мк