Живот и Стил

Новиот тренд на Тик Ток: Рецепт за „облак леб“

Новиот тренд на Тик Ток: Рецепт за „облак леб“

За време на карантинот многумина започнаа со повеќе готвење, а некои дури пробаа и многу нови рецепти. Така и овој рецепт за леб кој личи на облак го пробал еден корисник на Тик Ток, а неговото видео собрало дури 4 милиони лајкови.

Лебот изгледа многу нормално однадвор, но одвнатре е мек како перница и светло син (или според бојата која ќе решите да ја додадете).

Погледнете го видеото и рецептот и пробајте да го направите и вие.

извор: кафепауза