Живот и Стил

Направете сами совршено крцкав багет (видео)

Направете сами совршено крцкав багет (видео)

Одличен рецепт за совршено крцкав багет…

СОСТОЈКИ:

  • 700 гр брашно
  • 1/2 лажичка сушен квасец
  • 1 лажичка сол
  • 520 мл ладна вода

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

извор:готви.мк