Живот и Стил

Наместо со вода и сапун, мијте го лицето со кокосово масло

Наместо со вода и сапун, мијте го лицето со кокосово масло

Кокосовото масло е многу здраво и сите треба да имаме тегла дома.

Ако го миете секој ден лицето со кокосово масло ќе блеска и нема да имате акни и брчки, ќе ја заштитите кожата, нема да биде сува и оштетена.

Особено делува неговиот витамин Е како антиоксиданс кој ја штити кожата.

Користете го често и како козметички препарат и во исхраната.

извор:готви.мк