Живот и Стил

Моден хит: Женски одела по кои дамите „полудеа“ (фото)

Моден хит: Женски одела по кои дамите „полудеа“ (фото)

Откако ефективните женски одела ја освоија модната сцена, со доаѓањето на потоплите денови, стана јасно дека наскоро на улиците ќе владее и нивната пократка верзија. Добро, ајде да бидеме искрени, многу пократка верзија.

Сепак, и покрај кратките панталони, оваа комбинација воопшто не изгледа недолично.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by A-J ALINGUE (@aude_julie) on

Освен што во ваквото одело не можете да останете незабележани, одлично е што овие панталони и сако можете да ги носите во безброј комбинации.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by alyssa coscarelli (@alyssainthecity) on


Без разлика дали ве очекува деловен состанок, цел ден во канцеларија или вечера во женско друштво, со овој избор нема да направите грешка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tiffany Hsu (@handinfire) on

извор:попара.мк