Живот и Стил

Лесни за заведување: Овие хороскопски знаци обожуваат експериментирање и љубовни игри

Лесни за заведување: Овие хороскопски знаци обожуваат експериментирање и љубовни игри

Луѓето родени во овие два хороскопски знаци обожуваат сексуални експерименти и акција под чаршафите.

Лав

Родени лидери, без проблем ќ ви дадат на знаење дека им се допаѓате, но исто така ќе реагираат на флерт. Доколку почувствуваат голема сексуална привлечност ќе ги покажат нивните заводнички способности и ќе сторат се за да ве освојат. Кога станува збор за афинитетите во креветот, Лавовите преферираат жесток и активен секс и пози во кои можат се да набљудуваат. Тие се полни со страст и уживањето со нив е вистинска експлозија на сетилата. Уживаат во комплиментите и со задоволство и ги примаат и ги даваат. Најдобро  му одговараат Овни и Ваги.

Скорпија

Мистичните Скорпии се почесто од страна на астролозите се прогласени за најсексуален знак. И навистина тоа и се. Нивната таинственост, магнетниот шарм и опасниот поглед се неодоливи за многумина и навистина не им е потребно многу за да целта на нивните страсти ја однесат во кревет. Иако се доста ексцентрични во креветот, имаат бујна имагинација и се подготвени се да пробаат, припадниците на овој знак сакаат и галење и долги бакнежи. За нив велат дека го сакаат сексот повеќе од било што. Им одговараат Ракови, Бикови, Стрелци но и Овни.