Живот и Стил

Кокос-лешник бомбици

Кокос-лешник бомбици

СОСТОЈКИ:

 • 300 гр. кокос
 • 2 белки
 • 3 лажици мед
 • 1 лажица кокосово масло
 • 1/2 кокосово млеко
 • 100 гр. лешници
 • 2 кеси ванилин шеќер

+

ПОДГОТОВКА:

 1. Се става кокос, меди и млеко во сад и се меша.
 2. Се става кокосово масло.
 3. Се матат белките во снег со ванилата  и се додаваат но важно е да се убаво изматени.
 4. Се прават топчиња и се ставаат лешници внатре.

извор: готви.мк