Живот и Стил

Ќе ви требаат само неколку секунди за да го направите овој здрав и вкусен појадок

Ќе ви требаат само неколку секунди за да го направите овој здрав и вкусен појадок

Секому се случува да се успие, но подобро да каснете нешто наутро наместо да го прескокнете појадокот. Кога брзате и немате време правилно да се нагостите за почеток на денот грабнете овес со чоколадо и овошје.

Едноставно е и брзо, а вашето тело ќе го ужива благодетот од здрава храна наместо сендвич со 600 калории.

Земете ја омилената чаша, истурете неколку супени лажици овес, какао, малку рендана црна чоколада, грст свежо сецкано овошје и право на работа.

извор: Курир.мк