Живот и Стил

Какви јакни ќе се носат оваа пролет?

Какви јакни ќе се носат оваа пролет?
фото:инстаграм/moodoperator

Сезоната пролет/лето 2020 година нуди најразлични модели на јакни. Од една страна се јакните инспирирани од 90-тите години, а од друга страна се женствените модели од твид. Погледнете кои модели ќе бидат во тренд оваа пролет.

1. Кожени блејзери

 

View this post on Instagram

 

A post shared by D a n i e l a 🇵🇱🇺🇸 (@moodoperator) on


Кожените блејзерите беа голем моден хит во почетокот на 90-тите години. Трендсетерките како Хејли Бибер и Бела Хадид ги носат овие модели, а претежно станува збор за предимензионални блејзери.

2. Јакни од твид

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marisa Silva (@marysilva.blog) on


Коко Шанел ги направи овие јакни популарни и тие никогаш не го напуштија модниот престол, а оваа пролет се особено модерни.

3. Сафари јакни

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mona Salama (@bymonasalama) on


Оваа пролет ќе владеат сафари јакни во беж, во маслинеста и во сите земјени нијанси. Овие јакни се многу практични затоа што лесно се комбинираат и одговараат речиси со сè.

4. Штепувани јакни


Тенките јакни наменети за потоплите месеци никогаш не биле толку барани. Оваа сезона е најдобро да ги носите со плетени џемпери и со кожени панталони.

извор:кафепауза.мк