Живот и Стил

Како да ги зголемите усните на природен начин?

Како да ги зголемите усните на природен начин?

Многу девојки посакуваат да имаат полни усни, но не сакаат да подлегнат на естетската хирургија. За среќа, нема потреба од пластична операција, бидејќи усните можете визуелно да ги зголемите и на природен начин!

За да го постигнете овој ефект, потребни ви се само две состојки: цимет и малку вазелин.

Ставете ги состојките во сад и мешајте сè додека не добиете густа смеса. Кога добро ќе се соедини, нанесете ја на усните, протријте и оставете да отстои некое време.

На крај, измијте се и вашите усни ќе изгледаат поголеми!

извор:кафепауза.мк