Живот и Стил

Инспирирајте се што да облечете како гостин на есенска свадба (фото)

Инспирирајте се што да облечете како гостин на есенска свадба (фото)

Aко периодов ве очекува свадбена веселба, а немате идеја што би носеле, тогаш ова е текстот за вас. Во продолжение ќе видите примери од модна блогерка Камила Коељо, кои сигурни сме ќе ве инспирираат за вашиот свечен изглед оваа сезона.

Таа популарноста ја стекна благодарение на објавите за убавина, но сега важи и за една од највлијателните модни блогерки. Токму на нејзиниот профил ќе најдете идеја за тоа како да се дотерате.

Накратко, фустаните со ракави се секогаш добредојдени, без разлика дали ќе се одлучите за миди или макси должина. Мошне популарни се и комбинезоните, како и комбинациите со панталони.

Миди здолниште со горен дел е една од опциите. Може да биде топ со ракави, или впечатлива кошула.

Тантелата е сè уште меѓу доминантните ткаенини, но и светкавите материјали. Сепак, за оние што го преферираат минимализмот, добрата вест е што тој никогаш не избледува, па еднобојните и сведени комбинации се секогаш сигурни.

Погледнете:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CAMILA COELHO (@camilacoelho) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CAMILA COELHO (@camilacoelho) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CAMILA COELHO (@camilacoelho) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CAMILA COELHO (@camilacoelho) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CAMILA COELHO (@camilacoelho) on

извор:fashionel.mk