Живот и Стил

Инспирација и идеи што да облечете како гостинка на свадба (фото)

Инспирација и идеи што да облечете како гостинка на свадба (фото)

Во постојана потрага како да се стилизраме во најдобро, свежо издание, како гости на свадбените свечености што ни следуваат ова лето, наидовме на супер стилски комбинации од уличната мода.

Шмекот на лежерниот изглед во уличната мода, споен со по некој свечен детаљ или парче, е комбинација што ќе ни обезбеди впечатлив, соодветен и поинаков изглед.

Применете по некој трик што го користат урбаните девојки, популарни во светот на уличната мода, па така ќе добиете сигурна формула.

Романтичната бела кошула комбинирајте ја со светкаво миди здолниште, комбинезонот надополнете го со масивни обетки, одберете слип фустан во впечатлива боја и спојте го со блејзер и шик плико чанта…

Пронајдете инспирација низ фотографиите што ги издвоивме од уличната мода.

извор:fashionel.mk