Живот и Стил

Халкидики повторно е полн погодок: Температурите во јули и август идеални за одмор

Халкидики повторно е полн погодок: Температурите во јули и август идеални за одмор
фото: Профимедиа

Температурите за престојниот период на Халкидите се поволни, односно ќе преовладува сончево и топло време, воглавно без врнежи од дожд.

Летото е во полн ек, а идеално место да уживаате во овој период од годината повторно е популарното летувалиште за Македонците – Халкидики.

Температурите за престојниот период на Халкидите се поволни, односно ќе преовладува сончево и топло време, воглавно без врнежи од дожд.

До крајот на јули, температурите нема да надминат 30 степени, додека облачно време ќе преовладува само во првата половина од месецот.

Идеалното време се очекува да продолжи и во август, кога максималните температури дури кон крајот на месецот од 29 ќе паднат на 24 степени Целзиусови.

извор: слободен печат