Живот и Стил

(ФОТО) Вака живее еден од најбогатите фудбалери: Ѕирнете во домот на Меси!

(ФОТО) Вака живее еден од најбогатите фудбалери: Ѕирнете во домот на Меси!

Иако заработува 7 милиони евра месечно, домот на Меси изгледа многу едноставно и скромно. Познатиот фудбалер на Барселона, често на социјалните мрежи споделува фотографии од својата вила каде што поминува најголем дел од времето.

Судејќи по фотографиите на интернет, во домот на познатиот фудбалер се е посветно на неговите деца.

A post shared by Leo Messi (@leomessi) on

Огормниот кревет со перници е направен за скокање и за уживање во детската игра.

Toby controlando todo por aca.🦁🐶

A post shared by AntoRoccuzzo88 (@antoroccuzzo88) on

Леонел Меси и сопругата често поминуваат време во дворот каде што имаат мал фудбалски терен и често се играат со децата.

Primeros pasos de matu 😍😍😍

A post shared by Leo Messi (@leomessi) on

Jugando con ellos !!! 😀😀

A post shared by Leo Messi (@leomessi) on

Hello Hello 😍 Mateo😉

A post shared by Leo Messi (@leomessi) on

Во својот дом, Меси има и теретана и базен.

А изгледа дека фудбалерот сака на децата да им чита приказни пред спиење.

A post shared by Leo Messi (@leomessi) on