Живот и Стил

(ФОТО) Сите погледи во нејзините нозе: Шок стајлинг во автобус на ЈСП

(ФОТО) Сите погледи во нејзините нозе: Шок стајлинг во автобус на ЈСП

Кај познатите низ светот владее голем моден тренд  да носат влечки со чорапи. Ова модно лудило ги зафати од Ким Кардашијан, Џастин Бибер, Ријана, Рита Ора и многу други.

А и кај нас очигледно доста се следат модните тенденции, но се применуиваат уште пооригинално – на балкански начин.

Деновиве на Инстаграм страницата „Камај“ се појави една таква фотографија за пример.

A post shared by КAMAJ.net (@_kamaj_) on

Модел бели чорапи ама со полуотворени сандали. Со оглед дека времето беше доста променливо, оваа девојка или жена, веројатно чорапите ги носела во чанта како резерва за ако застуди.