Живот и Стил

Фантастична салата од пченка (видео)

Фантастична салата од пченка (видео)

Рецепт за супер салата од пченка и кромид.

СОСТОЈКИ:
500 гр пченка
200 гр павлака
100 гр мајонез
1 лажичка сол
1/2 лимон
1 главица кромид

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Пченката згответе ја, процедете и измијте со студена вода. Измешајте павлака, мајонез, исечкан кромид, исцеден лимон или половина лажица оцет. Додајте пченка, измешајте и салатата е готва.

Добар апетит!

извор:готви.мк