Живот и Стил

Едната е згодна инструкторка, а другата има 64 години: Ретко кој погодува која е мајка, а која е ќерка (ФОТО)

Едната е згодна инструкторка, а другата има 64 години: Ретко кој погодува која е мајка, а која е ќерка (ФОТО)
фото: Инстаграм

Фитнес инструкторка од Австралија, Тифини Хол позираше со својата 64-годишна мајка, а фановите сè уште не можат да веруваат дека оваа дама е толку стара.

Тифини е позната по неверојатно интензивните режими за фитнес, но нејзината мајка Џенет Хол исто така се чини дека ја споделува љубовта кон активното живеење.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tiffiny Hall (@tiffhall_xo) on

Ова дуо предизвика лавина коментари благодарение на нивните извајани тела.

Како и нејзината ќерка, Џенет е долгогодишна фитнес и таеквондо инструкторка и сè уште работи секој ден.

Во интервју за „Now To Love“, Тифини ја пофали посветеноста на нејзината мајка за фитнес и призна дека својот успех го должи на својата мајка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tiffiny Hall (@tiffhall_xo) on

Ретко кој знае од прв поглед да каже која е ќерка, а која мајка.

Извор: Курир.мк