Живот и Стил

Дневен хороскоп за вторник, 23 март 2021 година

Дневен хороскоп за вторник, 23 март 2021 година

ОВЕН

Работа: Ве очекува нова работна понуда. Интересна е, и се мислите дали дали да ја прифатите.

Љубов: Инсистирате на интензивна емотивна врска на која партнерот не е воодушевен, но го прифаќа вашиот предлог.

Здравје: Нервите ви се чувствителни.

БИК

Работа: Со многу ентузијазам го почнувате новиот работен проект. Ја вложувате својата енергија во работата и уверени сте во успех.

Љубов: Нежни сте и непријатни во комуникацијата со партнерот, но тој ништо не коментира.

Здравје: Внимавајте на дишните органи.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Работата солидно се одвива. Она што ќе ве изнервира, е целосно непланиран паричен издаток.

Љубов: Презадоволни сте како врската се развива. Имате потреба за константен контакт со партнерот.

Здравје: Можни се проблеми со стомакот.

РАК

Работа: Фокусирани сте на работа и сакате и понатаму да го развивате. Имате впечаток дека не сте го искористиле целиот потенцијал.

Љубов: Разочарани сте од односот на партнерот. Добивате информација дека не се гледа само со вас.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

ЛАВ

Работа: На работа ве очекуваат многу проблеми. Иако пробувате да ги совладата и не успевате во тоа.

Љубов: Многу сте друштвени, но и покрај тоа никако да запознаете личност за врска.

Здравје: Притисокот осцилира.

ДЕВИЦА

Работа: Креативни сте и ги менувате плановите во последен момент, уверени дека новата идеја ќе придонесе за брз успех.

Љубов: Напнати сте, но ве смирува и ви пружа поддршка, па се опуштате.

Здравје: Коските се чувствителни.

ВАГА

Работа: На работа нема некои значајни случувањата освен што ве очеквуа разговор со надредената личност кој ќе пројде во работна атмосфера.

Љубов: Инсистирате на отворен разговор за проблемите во врската.

Здравје: Солидно здравје.

ШКОРПИЈА

Работа: Многу сте напнати поради зголемениот обем на работа. Лошо сте организирани и поради тоа ви е придонесот слаб.

Љубов: Односот со брачниот партнер е стабилен. Ви годи кога партнерот ви покажува колку му значите.

Здравје: Ви треба одмор.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ве очекува нова понуда во врска со работа во странство или во институција од затворен тип.

Љубов: Многу сте брзоплети, не внимавате што зборувате и тоа придонесува за несогласувања со партнерот.

Здравје: Имунитетот е одличен, а вие се чувствувате добро.

ЈАРЕЦ

Работа: Ве очекува зголемен обем на работа. Ви следува работен хаос во случај да не се организирате на време.

Љубов: Односот со брачниот партнер не е најдобар. Сметате дека претерано реагира и драматизира без потреба.

Здравје: Напнати сте, потребен ви е одмор.

ВОДОЛИЈА

Работа: Одличен ден за завршување на работен проект. Имате впечаток дека последниот атом од силата сте го вложиле во работата.

Љубов: Раздразливи сте и наклонети кон караница, но партнерот не наседнува на вашите провокации.

Здравје: Гледајте да се опуштите.

РИБИ

Работа: Одличен ден за нов почеток. Тоа може да биде нова работа или нов проект. Возбудени сте и амбициозни.

Љубов: Ако сте во врска на далечина, ве очекува разочарување кое на некој начин сте го претчувствувале.

Здравје: Стабилно.

извор: нетпрес