Живот и Стил

Дневен хороскоп за вторник, 16 јуни 2020 година

Дневен хороскоп за вторник, 16 јуни 2020 година

ОВЕН

Работа: Денеска е поволен ден да донесете некоја нова одлука која подоцна ќе ја спроведете во дело на полето работа.

Љубов: Наскоро ве очекува ново познанство со личност која ќе биде по ваша мерка.

Здравје: Избегнувајте претерување во било што.

БИК

Работа:Конечно напредувате на ова поле. Може да очекувате дека ќе бидете задоволни од новите случувања.

Љубов: Очекувате средба со личноста која ја познавате од порано. Ќе имате позитивни случувања во љубовта.

Здравје: Чувствителен ви е уринарниот тракт.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве чекаат нови промени и случувања кога е во прашање работата. Ќе биде потребно за се да се прилагодите максимално.

Љубов: Денеска ќе имате ново познанство на полето љубов. Подготвени сте да влезете во врска.

Здравје: Низок притисок.

РАК

Работа: Ве чека поволен ден. Можно е да сте слушнале некои убави вести од кои ќе бидете задоволни.

Љубов: Не сте се снашле во комуникацијата со личноста која ви значи, и не сте задоволни.

Здравје: Пад на имунитетот.

ЛАВ

Работа: Избегнувајте работи кои ви носат било каква доза на ризик затоа што би можеле да бидете на некој начин на загуба.

Љубов: Ве очекува интересна средба со личноста која ќе сака авантура со вас.

Здравје: Очите ви се чувствителни.

ДЕВИЦА

Работа: Денеска може да остварите ново познанство кое на ова поле ќе ви биде многу значајно.

Љубов: Се повеќе се сомневате во вашиот партнер и можно е полека да губите доверба во него.

Здравје: Проблеми со стомакот.

ВАГА

Работа: Пред вас е добар период за важни одлуки кога е во прашање работата. Може да очекувате дека ќе бидете задоволни.

Љубов: Имате многу нови шанси за познанство, но и натаму мислите на старата љубов.

Здравје: Добро се чувствувате.

ШКОРПИЈ

Работа: Може да очекувате дека на ова поле ќе имате некои пресврти во иднина. Ситуацијата ви е нестабилна.

Љубов: Можно е да сте разочарани во партнерот и наскоро да ви се ближи крај на врската.

Здравје: Проблеми со штитната жлезда.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Размислувате околу можни промени, и тоа ве загрижува. Ве очекува период во кој на некој начин ќе бидете оптоварени со работа.

Љубов: Со саканата личност остварувате атмосфера со полно разбирање и нежности.

Здравје: Вртоглавица е можна.

ЈАРЕЦ

Работа: Не се посветувате доволно на вашата работа и многу лесно губите фокус. Многу работи ве оптоваруваат.

Љубов: Денеска ќе имате интересен разговор со личноста која во вас буди посебни чувства.

Здравје: Несоница.

ВОДОЛИЈА

Работа: Работната ситуација не е задоволувачка кај вас и доста работи ве оптоваруваат.

Љубов: Не покажувате интерес кон додворувач кој е упорен. Но, вие скате некое време да бидете сами.

Здравје: Хронични проблеми.

РИБИ

Работа: Се што денеска ќе направите може да се одрази на вашето поле на работа на долги патеки.

Љубов: Не сте задоволни од врската во која се наоѓате и сериозно планирате да ставите точка на тој однос.

Здравје: Вкочанети сте. Ќе ви треба масажа.

извор: нетпрес