Живот и Стил

Дневен хороскоп за среда, 5 август 2020 година

Дневен хороскоп за среда, 5 август 2020 година

Овен

Работа: Доколку очекувате потпишување на важен договор, денешниот ден е погоден за тоа да го довршите до крај.
Љубов: Ви се допаѓа личност со која можно е да почнете врска на далечина.
Здравје: Проверете го црниот дроб.

БИК

Работа: Можно е денес да се решите и да покажете дека сте спремни за напредок. Ве очекуваат важни промени.

Љубов: Ќе приметите дека во вашето опкружување постои личност која е погодена за вас.

Здравје: Чувствителност на уринарниот тракт.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекува сосема опуштен ден на работа. Не би требало да имате многу обврски или проблеми.

Љубов: Партнерот пробува да отвори тема за заедничка иднина, но вие не сте спремни да размислувате за тоа.

Здравје: Проблеми со алергија.

РАК

Работа: Во текот на денешниот ден ве очекува многу работа на која треба да бидете максимално посветени.

Љубов: Имате впечаток дека саканата личност не покажала дека и е доволно грижа за вас и поради тоа се повлекувате.

Здравје: Пад на имунитетот.

ЛАВ

Работа: Можете да очекувате среќни околности кога се работи за работата. Ќе успеете да решите помали проблеми.

Љубов: Ви следува интересно познанство со личност која е спремна да ви се посвети.

Здравје: Чувствителен кардиоваскуларен систем.

ДЕВИЦА

Работа: Поволен ден за решавање на ситни проблеми. Ве очекуваат интересни работни познанства и контакти.

Љубов: Пред вас е поволен период кога се работи за љубовниот живот.

Здравје: Чувствителен дигестивен тракт.

ВАГА

Работа: Можно е да имате потреба да напредувате во работата, но се уште не ја препознавате вистинската прилика за тоа.

Љубов: Во наредниот период може да имате проблеми поради неговата љубомора.

Здравје: Во одлична форма сте.

ШКОРПИЈА

Работа: Имате впечаток дека сте направиле грешка во проценката и дека на работното поле сега може да испаднете.

Љубов: Партнерот ви дава неверојатна поддршка. Можете да очекувате дека ќе бидете задоволни на љубовен план.

Здравје: Хронични тегоби.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Имате прилика да остварите одлична состојба со соработниците. Конечно сте задоволни бидејќи напредувате на работа.

Љубов: Одлично се чувствувате во вашата кожа и имате голем заведувачки дух.

Здравје: Можни проблеми со циркулација.

ЈАРЕЦ

Работа: Сакате да направите долгорочен план со работни обврски. Не ви е лесно се да организирате.

Љубов: Можно е да ви се допаѓа личност која не е баш слободна или со која ве очекува тешка врска.

Здравје: Проблеми на нервна база.

ВОДОЛИЈА

Работа: Успешно се прилагодувате на новото работно опкружување. Задоволни сте бидејќи сте покажале дека вредите повеќе.

Љубов: Можно е да решите дека треба да и простите на саканата личност и заедно да тргнете повторно од почеток.

Здравје: Грижете се за вишокот килограми.

РИБИ

Работа: Ве очекува прилика да се посветите на работата и да решите некои проблеми кои ве мачеле на ова поле.

Љубов: Пробувате да ја задоволите саканата личност која покажува дека нема баш доверба во вас.

Здравје: Добро се чувствувате и немате проблеми.

извор: нетпрес