Живот и Стил

Дневен хороскoп за среда, 13 мај 2020 година

Дневен хороскoп за среда, 13 мај 2020 година

ОВЕН

Работа: Вашата напнатост доведува до губење на концетрација. На работното поле сега може да бидете наклонети кон грешки.

Љубов: Ви се допаѓа личност која покажува дека не е ладна кон вас.

Здравје: Проблеми со забите.

БИК

Работа: Може да очекувате дека ќе добиете понуда која ќе ви биде привлечна.

Љубов: Ве очекува флерт со личност која ви значи. Очекувајте шанса да се зближите наскоро.

Здравје: Генерално добро.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ви доаѓа прилика да донесете одлука која на позитивен начин ќе ви ги сврти околностите во ваша корист.

Љубов: Имате добра ситуација на полето љубов. Пред вас е период кој носи позитивни промени.

Здравје: Одлично се чувствувате.

РАК

Работа: Не е претерано поволен ден. Може да очекувате дека на работното поле ќе имате негативни пресврти.

Љубов: Очекувајте интересна комуникација со личност која ви се допаѓа.

Здравје: Вртоглавица е можна.

ЛАВ

Работа: Наклонети сте кон правење грешки на работа. Можно е денеска последиците ќе ви дојдат за наплата.

Љубов: Нагло се менува односот помеѓу вас и партнерот и не сте сигурни веќе на што сте.

Здравје: Можни срцеви проблеми.

ДЕВИЦА

Работа: Имате впечаток дека вашиот однос со надредените не е најдобар. Размислувате за барање на друга работа.

Љубов: Ако сте во брак, може да очекувате поволен период за решавање на проблемите со партнерот.

Здравје: Тегоби со стомакот.

ВАГА

Работа: Не донесувате одлуки денеска на ова поле. Не е поволен момент за важни промени сега.

Љубов: Гласините кои кружат за вас, може да го пореметат односот кој го имате со саканата личност.

Здравје: Проблеми со грлото.

ШКОРПИЈА

Работа: Иако ви се укажува нова шанса, не сте подготвени да ја искористите. Потребно ви е некое време да се одморите.

Љубов: Саканата личност ќе ви ги покаже своите искрени чувства.

Здравје: Зголемен апетит.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Не е претерано поволен ден за вашата работа. Можно е да имате расправија со надредените.

Љубов: Подготвени сте со саканата личност да разговарате за плановите околу заедничкиот живот и проширување на фамилијата.

Здравје: Мигрена.

ЈАРЕЦ

Работа: Чувајте се од злонамерни луѓе кои се наоѓаат во ваше опкружување. Ве очекува неповолен период.

Љубов: Личноста која ви се допаѓа покажува дека исто така има чувства кон вас.

Здравје: Проблеми поради стрес.

ВОДОЛИЈА

Работа: Може да очекувате дека ќе има пролеми на работа. Тензијата и нервоата под која сте, негативно влијае на вас.

Љубов: Посветете се малку повеќе околу љубовниот живот. Ве очекува поволен период за нова врска.

Здравје: Немате проблеми.

РИБИ

Работа: На полето работа следи позитивна промена која ќе ви донесе подобрување на заработувачката.

Љубов: Со партнерот имате несогласувања. Вашиот однос може да биде нестабилен.

Здравје: Проблеми со притисок.

извор: нетпрес