Живот и Стил

Дневен хороскоп за среда (11 декември 2019)

Дневен хороскоп за среда (11 декември 2019)

ОВЕН

Работa: Ве очекува шанса да најдете работа која ќе одговора на барањата кои ги имате.

Љубов: Ако ви се допаѓа личност која неодамна сте ја запознале, ќе имате шанси за промени.

Здравје: Мали проблеми со холестеролот.

БИК

Работа: Финансиската ситуација ви претставува проблем. Работите на тоа да ги стабилизирате своите приходи.

Љубов: Не сте подготовени за големи планови со партнерот. Можно е на некој начин да избегнувате сериозна врска.

Здравје: Водете сметка околу крвотокот.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Пред вас е период на прилагодување кога е во прашање новото работно место. Не се снаоѓате секогаш најдобро.

Љубов: Ако сте во брак, очекувајте малку тежок период во кој ќе има некои несогласувања.

Здравје: Алергиите ве мачат.

РАК

Работа: Денешниот ден ви носи мали отежнувања и компликации кога е во прашање ова поле.

Љубов: Личноста која ви значи останува и натаму дистанцирана од вас, и тоа прилично ве води кон тоа да се сомневате во себе.

Здравје: Чувствително здравје.

ЛАВ

Работа: Во следниот период ќе имате многу важни случувања на работното поле, па потрудете се да бидете во тек.

Љубов: Ако сте во брак, очекувајте дека ќе имате добра ситуација во односот со партнерот.

Здравје: Полни сте со енергија.

ДЕВИЦА

Работа: Сте донеле нова одлука по ова прашање, но може да наидете на мали неодобрувања од страна на надредените.

Љубов: Ви се допаѓа личност која може да биде зафатена или да ја следи некој лош глас.

Здравје: Болки во стомакот.

ВАГА

Работа: Партнерот на ова поле ќе покаже дека не се сложува со вашите планови за новите работни проекти.

Љубов: Интересен ден ве очекува, особено ако сте слободни. Ќе имате шанса а флерт.

Здравје: Тегоби со кожата.

ШКОРПИЈА

Работа: Нови проблеми на полето работа тропаат на врата. Ве очекува период во кој ќе ви треба многу трпение.

Љубов: Очекувајте дека на ова поле ќе имате нови случувања.

Здравје: Мали проблеми со срцето.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Среќата е на вашата страна и лесно решавате некои проблеми кои сте ги имале во претходниот период.

Љубов: Сакате да правите некои промени кога е во прашање вашиот љубовен живот. Монотонијата нималку не ви одговара.

Здравје: Немате проблеми.

ЈАРЕЦ

Работа: Ако се занимавате со приватна работа нема да ви биде лесно да ја стабилизирате ситуацијата на ова поле.

Љубов: Сакате да разговарате со саканата личност која упорно ја избегнува темаата врзана за аедничката иднина.

Здравје: Мали проблеми со варењето на храната.

ВОДОЛИЈА

Работа: Очекувајте дека ќе успеете да остварите позитивни промени на полето работа, на своја иницијатива.

Љубов: Надевајте се на средба со поранешниот партнер кој и натаму ви значи, на некој начин.

Здравје: Избегнувајте цигари.

РИБИ

Работа: Загрижени сте поради некои гласини кои кружат на вашето работно место. Можно е многу работи да ве оптоваруваат.

Љубов: Емотивна криза би можела да настапи меѓу вас и личноста која ви значи.

Здравје: Проблеми со хормоните.

извор: Нетпрес