Живот и Стил

Дневен хороскоп за понеделник (24.08.2020)

Дневен хороскоп за понеделник (24.08.2020)

ОВЕН

Работа: Може да се надевате на позитивни околности и решенија на некои проблеми на полето работа.

Љубов: Не сте сигурни во емоциите на вашиот партнер. Можно е понекогаш да се сомневате во неговата искреност кон вас.

Здравје: Водете сметка околу бубрезите.

БИК

Работа: Ве очекува период во кој донекаде ќе бидете наклонети кон проблеми.

Љубов: Сами сте виновни за некои компликации. Потребно е некое време да се дистанцирате од партнерот.

Здравје: Настинка.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Доколку сте планирале да се посветите на приватна работа, денешниот ден ви е поволен.

Љубов: Вљубени сте и подготвени на саканата личност да и го посветите своето време и емоции, за да бидете среќни.

Здравје: Внимавајте на притисокот

РАК

Работа: Сакате да ја задржите стабилноста на работното поле, иако постојат доста негативни фактори.

Љубов: Имате доверба во саканата личност и сакате вашата врска да напредува. Чувствувате дека сте подготвени за брак.

Здравје: Ви годи да одморате.

ЛАВ

Работа: Ви доаѓа прилика да напредувате на работното поле и да ги остварите своите амбиции.

Љубов: Добро се чувствувате кога сте со партнерот. Врската е стабилна. Чувствувате силна меѓусебна поврзаност.

Здравје: Избегнувајте мрсна храна.

ДЕВИЦА

Работа: Ве очекува позитивен ден во кој ќе немате ниту една причина да бидете загрижени кога е работата во прашање.

Љубов: Сакната личност ќе ви покаже дека е потребно малку време за некои работи да се размислува.

Здравје: Редовно јадете.

ВАГА

Работа: Под голем притисок работите. Можно од ден на ден се помалку да сте задоволни од работната ситуација.

Љубов: Ве очекува поволен ден во кој ќе остварите ново, интересно познанство на ова поле.

Здравје: Метаболизмот ви е успорен.

ШКОРПИЈА

Работа: Може да очекувате прилика да потпишете некој работен договор кој ќе донесе нови можности.

Љубов: Комуникацијата со партнерот може постепено да напредува. Имате впечаток дека ќе успеете да решите се.

Здравје: Чувајте го грлото.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Кога се во прашање финансиите не ви е секогаш лесно да ја задржите стабилната ситуација. Ве очекуваат мали трошоци.

Љубов: Уживате во заедничко друштво со партнерот. Ако сте слободни, имате можност за ново познанство.

Здравје: Посетете стоматолог.

ЈАРЕЦ

Работа: Задоволни сте од вашите околности и не би менувале ништо. Пред вас е генерално добар период.

Љубов: Го поклонувате своето внимание на личност која ви значи и ги покажувате искрените чувства.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.

ВОДОЛИЈА

Работа: Вредни сте и подготвени работата да ја ставите на прво место. Во следниот период ве очекуваат позитивни промени.

Љубов: Потребно е да бидете малку поотворени во пристапот со личноста која ви се допаѓа.

Здравје: Водете сметка околу хроничните проблеми.

РИБИ

Работа: Можно е работите да не одат по планот и да ви е потребно некое време ситуацијата да ви се поправи и сврти.

Љубов: Сакате да остварите стабилна ситуација во вашиот брак.

Здравје: Добро се чувствувате.

извор: Нетпрес