Живот и Стил

Дневен хороскоп за понеделник (20.07.2020)

Дневен хороскоп за понеделник (20.07.2020)

ОВЕН

Доколку планирате некои нови вложувања, ќе ви се исплати. Во следниот период судбината ви е наклонета. Може да очекувате интересен развој на случувањата со личноста која ви се допаѓа. Слаба циркулација во нозете.

БИК

Ве очекува шанса да напредувате. Доаѓа време во које целиот напорен труд ќе ви се исплати. Ве очекува интересно познанство преку пријател кое лесно би можело да донесе до врска. Сосема добро здравје.

БЛИЗНАЦИ

Потрудете се сериозно да се посветите на своите обврски и да бидете одговорни кога е во прашање вашата работа. Крај саканата личност чувстувате некој вид напнатост и не ви е јасно зошто е тоа така. Проблеми со бубрезите.

РАК

Сте решиле да се посветите на својата работа и да завршите некои важни обврски. Не може повеќе да откажувате некои работи. Можно е стрпливо да чекате на тоа личноста која ви значи да ви ги покаже чувствата. Проблеми со стомакот.

ЛАВ

Доколку сте напнати или нервозни, ќе бидете наклонети кон тоа со соработниците да влегувате во некои конфликти. Спонтано ќе успеете да остварите познанство кое подоцна ќе ве носи до врска. Пад на имунитетот.

ДЕВИЦА

Нови информации ви доаѓаат наскоро. На полето работа сте подготовени да се свртите кон нови прилики. Можно е да ви се допаѓа личност која е повлечена или на некој начин тешка во покажување на чувствата. Избегнувајте алкохол.

ВАГА

Овој ден е многу поволен за работа. Ќе успеете да ги реализирате сите планови кои ги имате. Доаѓате до интересно познанство денеска. Ако сте зафатени, ве очекува период во кој убаво ќе се сложувате со партнерот. Полни сте со енергија.

ШКОРПИЈА

До крајот на денот ќе имате пресврти на полето работа. Можно е поголемиот дел од времето да бидете под стрес. Ви се враќа љубов од минатото. Ни самите не знаете дали сакате помирување. Несоница.

СТРЕЛЕЦ

Потрудете да ги исправите грешките кои порано сте ги направиле на полето работа, за некои работи да профункционираат. Не сакате да се откажете од партнерт кој покажува дека сака да се оддалечи од вас. Проблеми со нозете.

ЈАРЕЦ

Ќе направите се што можете на ова поле, за да дојдете до остварување на своите цели и амбиции. Пред вас е поволна фаза за нови љубовни случувања. Се појавува нова личност во која ќе се вљубите. Внимавајте на шеќерот.

ВОДОЛИЈА

Потрудете се да прифатите дека не може да влијаете на се што се случува на работното поле. Можно е да ве оптоваруваат разговори со партнерот кој од вас бара одговори кои ги немате. Хроничен замор.

РИБИ

Не ризикувајте премногу на работа денеска. Не ви е поволен ден за било какви патувања. Можно е саканата личност да ви покажува некоја доза на отпор кон вашите идеи. Чувствителен кардиоваскурален систем.

извор: нетпрес