Живот и Стил

Дневен хороскоп за понеделник, 11 мај 2020 година

Дневен хороскоп за понеделник, 11 мај 2020 година

ОВЕН 

Ако сте љубопитни, тогаш едноставно прашајте ги соработниците што да направите. Можеби имате некоја нерешена емотивна состојба. Дајте сѐ од себе за тоа да го решите. Контролирајте се себеси, вашите внатрешни стравови.

Променете ја вашата стратегија ако сакате да ја подобрите вашата деловна активност. Треба да ги усогласите вашите мисли и чувства за да се стабилизирате. Потребно ви е движење и физички вежби.

БЛИЗНАЦИ 

Изненадете ги своите соработници со различни предлози. Понекогаш строго ја оценувате целата своја љубовна ситуација и животот што го водите. Проблеми со горната вилица.

РАК

Емоционален набој. Или сте толку нервозни од прекумерната работа или сте возвишени затоа што вашиот сон се остварува. Го работите тоа што го сакате. Ако сте осамени, понекогаш навистина се однесувате во стилот на песната „подобро да се биде пијан отколку стар“. Страв од некои сериозни болести. Тоа не е причина да не се чувствувате добро.

ЛАВ 

Имате заштита од една влијателна личност. Вие се чувствувате подобро во бракот отколку во некои врски кои се површни и здодевни, исцрпувачки. Следете ги советите на вашиот лекар.

ДЕВИЦА

Направете обид да завршите сè денес, утре ќе биде ден за одмор. Нов почеток, нови предизвици ве чекаат од понеделник. Тајно страдате за некого. Вашето здравје е добро.

ВАГА

Одлично за патување. Ако одите далеку, подгответе многу пари. Ќе останете подолго. Љубов со личност која е многу морална. Можна е несоница.

ШКОРПИЈА

Изгледа дека ќе потрошите пари за поголем проект. Помагање на некој близок со финансии. Контраиндикација на лекови.

СТРЕЛЕЦ

Бидете внимателни да не инвестирате погрешно во приватниот бизнис. Чекајте да помине денот. Се чувствувате како да е време да најдете сериозна личност за себе. Хормони, хипофиза.

ЈАРЕЦ

Ќе имате пари за сè што ви треба. Уживате во тајната љубов со личност родена во огнен знак: Овен, Лав или Стрелец. Работата  психички ве исцрпува.

ВОДОЛИЈА

Се плашите од дополнителни трошоци. Се чувствувате добро во љубов со Близнаци. Задоволни сте од работата.

Извор: нетпрес