Живот и Стил

Дневен хороскоп за петок (6 март 2020)

Дневен хороскоп за петок (6 март 2020)

ОВЕН

Работа: Можно е во текот на денешниот ден до вас да доаѓаат нови вести кои ќе ве израдуваат.

Љубов: Очекувајте интересни случувања во односот со личноста која ви значи.

Здравје: Намелете со шеќерот.

БИК

Работа: Не е поволен ден за нови одлуки по прашањето работа. Можно е некои планови полека да ви се одложуваат.

Љубов: Ви годи флерт, но не сте подготовени да одите понатаму од тоа. Сега не сакате било каква врска.

Здравје: Градниот кош ви е чувствителен.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекува поволен ден во кој ќе бидете задоволни од работните околности. И финансиите ви одат на подобро.

Љубов: Ако постои личност кон која имате чувства, сега е вистински момент тоа да и го покажете.

Здравје: Мал пад на имунитетот.

РАК

Работа: Во текот на денешниот ден ќе имате некои проблеми на работа. Можни се караници или несогласувања со соработниците.

Љубов: На полето љубов ве очекуваат позитивни промени во односот со саканата личност.

Здравје: Одлично се чувствувате и полни сте со енергија.

ЛАВ

Работа: Може да очекувате поволен ден за работа. Нови шанси ви доаѓаат, се укажува и шанса за патување.

Љубов: Ако имате партнер, со него ве очекуваат проблеми во односот во следниот период.

Здравје: Чувајте се од можни воспаленија.

ДЕВИЦА

Работа: Потребно е да бидете директни и да ги решавате проблеми на лице место.

Љубов: Очекувајте интересно познанство кое ќе ве води до врска која ги исполнува вашите очекувања.

Здравје: Проласна главоболка.

ВАГА

Работа: Сте направиле добра соработка денеска. Ве очекува поволен период за стабилизација на работата.

Љубов: Ќе ви годи дружење со личност која ви се допаѓа. Можна е авантура или нешто необврзувачко.

Здравје: Одлично.

ШКОРПИЈА

Работа: Пробувате да ги анализрате околностите во кои се наоѓате и на ова поле да донесете најдобри одлуки.

Љубов: Покажете малку флексибилност кон саканата личност. Се оди според вашиот план.

Здравје: Внатрешни немири.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Не се препорачува денеска да влегувате во караници на работа затоа што околностите би можеле да бидат неповолни.

Љубов: Дајте си себе и на партнерот шанса да се менувате. Вашиот однос може да се развива на подобро.

Здравје: Болки во грлото.

ЈАРЕЦ

Работа: Ве очекуваат важни промени на работното поле. Ќе имате шанса да ја покажете својата спосбност и талент.

Љубов: Можно е да сте малку разочарани од партнерот. Повремено размислувате за прекин на врската.

Здравје: Ќе ви годи диета.

ВОДОЛИЈА

Работа: Големи проблеми на работа кај вас нема да има во слендиор период. Ве очекува пасивна фаза без промени.

Љубов: Пред вас се љубовни промени кои ќе ви донесат задоволство во животот.

Здравје: Многу сте чувствителни.

РИБИ

Работа: Не ви е лесно да излезете на крај со потешкотиите кои на ова поле ви се појавиле.

Љубов: Не сте отворени кон саканата личност. Можно е да имате големи проблеми во комуникацијата.

Здравје: Проблеми со несоница.

извор: нетпрес