Живот и Стил

Дневен хороскоп за петок 5 март 2021 година

Дневен хороскоп за петок 5 март 2021 година

ОВЕН

Полни сте со позитивна енергија и оптимист. Во тој дух, комуницирате со колегите и правите нови деловни планови. Задоволни сте од односот со сопругата, но не сте свесни за неговиот флерт со друга личност. Се чувствуваш добро.

БИК

Отворена е можноста за контакт со странци или заминување на пократко патување. Уживате во обврските и се потпирате на интуицијата. Постои личност која ви се допаѓа, но проблемот е во тоа што било кој од вас е зафатен. Внимавајте на вашата диета.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекува нормален работен ден. Бидејќи држите сè под контрола, нема никакви превиди на работата. Брачниот другар сака сериозно да разговара со вас за преселување во странство. Се чувствуваш добро.

РАК

Фокусирани сте на работа со колеги. Разменувате нови идеи, прилагодливи сте, правите нови планови со многу оптимизам. Вие не сте задоволни од однесувањето на брачниот другар. Тој стана ладен, а ти недостасува нежност. Здравјето е солидно.

ЛАВ

Не сте подготвени за прилагодување или за новини на работа. Сакате постојниот поредок да се одржува. Вие го сметате бракот за стабилен, потполно несвесен дека другата страна има тајна симпатија. Вашето здравје не е најдобро и имате проблеми со циркулацијата.

ДЕВИЦА

Некои стари деловни прашања што свесно ги избегнувавте се појавуваат на дневен ред. Вие не успевате да ги решите што ве прави напнати. Премногу сте фокусирани на работата, па го занемарувате партнерот. За среќа, таа има разбирање. Време е да го посетите стоматологот.

ВАГА

Ситуацијата на работа е идеална. Тие се задоволни од сè: нивната работа, колеги, финансии. На работа има и флерт, во кој уживате максимално. Не размислувате за иднината, само уживате во моментот. Ако сте биле болни, организмот успешно се обновува.

ШКОРПИЈА

Соработката со странски партнери не оди на посакуваниот начин. Не ви се допаѓа што се несериозни и не ви даваат чувство на сигурност. Вие сте задоволни од врската и се посветувате на вашата сакана. Склони сте на повреди.

СТРЕЛЕЦ

Принудени сте да одите на службено патување што воопшто не го правите. Сепак, на патот ги постигнувате сите планирани цели. За време на викендот планирате пократко патување со вашиот партнер. Вие сте возбудени за тоа. Склони сте на прејадување.

ЈАРЕЦ

Добивате нова деловна понуда што ви изгледа интригирачки. Проблемот е во тоа што имате отпор кон промени. На полето на љубовта ве очекуваат или тајни или платонски настани. Здравјето е стабилно.

ВОДОЛИЈА

Ве очекуваат тешкотии на работа. За среќа, вие сте упорни, но и прилагодливи, па ќе можете да ги отстраните. Ве чека нов познаник. Уживате во интересна комуникација. Коските се чувствителни. Пазете се од повреда.

РИБА

Вие не ја гледате работата како обврска, туку како начин на изразување на вашата способност. Задоволни сте од емоционалната сфера иако врската е од тајна природа. Вашите емоции работеа напорно. Неговото здравје е стабилно.

извор: акцент.мк