Живот и Стил

Дневен хороскоп за петок, 29 јануари 2021 година

Дневен хороскоп за петок, 29 јануари 2021 година

ОВЕН

Работа: Ве очекува голема нервоза. Причина ќе биде прекин на работната соработка кој нема да биде ваша идеја.

Љубов: Не сте задоволни од врската. Ниту имате желба да се борите за неа, ниту верувате дека односот може да се поправи.

Здравје: Нервите се чувствителни.

БИК

Работа: Ситуацијата е стабилна. Ако ве очекува излегување на рочиште или состанок поради некое правно прашање, минувате одлично.

Љубов: Презадоволни сте од односот со брачниот партнер. Сметате дека никој и ништо не може да го поремети.

Здравје: Проблеми со хормоните.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ситуацијата е стабилна. Ако работата има врска со странци, од долгорочен тип е.

Љубов: Имате симпатија која сте ја запознале на работа. Покажувате емоции и ве интересира да бидете повеќе од колеги.

Здравје: Главата е чувствителна.

РАК

Работа: Ве очекуваат проблеми на работа за кои не сте дораснати. Збунети сте и не успевате да ги решите проблемите.

Љубов: Емотивната врска е стабилна. Многу ви е важно што саканата личност пружа поддршка во секоја смисла.

Здравје: Проблеми со коските.

ЛАВ

Работа: Има премногу проблеми на работа кои не успевате да ги решите. Демотивирани сте поради лошите ситуации.

Љубов: Односот со брачниот партнер е непроменет. Ниту сте успеале да најдете решение, ниту се борите за брак.

Здравје: Коските се чувствителни.

ДЕВИЦА

Работа: Ако сте и натаму на работа, имате толку проблеми кои не умеете да ги решите. Загрижени сте што нема никакви промени.

Љубов: Емотивното поле не ви е приоритет. Многу ви е важно да ги решите работните проблеми.

Здравје: Лоша циркулација.

ВАГА

Работа: Нема никакви промени на работа. Се се одвива вообичаено. Финансиската ситуација е стабилна.

Љубов: Ако сте слободни, нема ни знаци за промена на емотивниот статус. Целосно сте незаинтересирани за нови познанства.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

ШКОРПИЈА

Работа: Работата е во фаза на стагнација и што и да се обидете да направите, нема ништо да постигнете. Демотивирани сте.

Љубов: Задоволни сте од односот со брачниот партнер. Во многуте проблеми, тој ви е единствена светла точка.

Здравје: Коските се чувствителни.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Работната ситуација е стабилна. Нема никакви тешкотии или нервози. Се се одвива во вообичаен процес.

Љубов: Не ви значи емотивната врска. Избегнувате комуникација со другата страна и не сакате ништо да објаснувате.

Здравје: Стабилно здравје.

ЈАРЕЦ

Работа: Ако се занимавате со приватен бизнис ве очекуваат проблеми кои не успевате да ги решите.

Љубов: Задоволен сте од емотивната врска. Саканата личност е стабила. Многу ви значи што може да се потпрете на неа.

Здравје: Чувствувате недостаток на енергија.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ве очекуваат проблеми на работа. Оптимистични сте и самоуверени и имате впечаток дека брзо ќе ги решите.

Љубов: Ситуацијата во бракот е непроменета. Бракот е во криза, никој од двајцата не работи ништо за пдообрување на односот.

Здравје: Внимавајте на исхрана.

РИБИ

Работа: На работа ве чекаат големи промени. Можен е или отказ или заминување на принуден одмор.

Љубов: Ве очекува расправа со емотивниот партнер. Двајцата сте тврдоглави и ниту еден не сака да попушти.

Здравје: Ви недостасува кондиција.

извор: нетпрес