Живот и Стил

Дневен хороскоп за петок, 24 април 2020 година

Дневен хороскоп за петок, 24 април 2020 година

ОВЕН

Работа: Поволен ден за остварување на вашите амбииции. Може да очекувате дека судбината ќе биде на ваша страна.

Љубов: Ако сте слободни, ново познанство наскоро ви се подготвува. Задоволни сте од себе и ве очекува љубов.

Здравје: Солидно.

БИК

Работа: Доколку сте планирале почеток на нова соработка, момже да постигнете некој договор на темата сега.

Љубов: Можно е вашиот однос со партнерот да е во мала криза, и да не се сложувате најдобро.

Здравје: Проблеми со стомакот.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Може да очекувате напнатост во комуникацијата со работното опкружување кое не ве поддржува.

Љубов: Ако ви се допаѓа личност која е оддалечена од вас, може да имате проблеми со љубомората.

Здравје: Водете сметка околу грлото.

РАК

Работа: Максимално сте посветени на својата работа, имате некои планови од кои нема да се откажете.

Љубов: Сакате сигурност покрај партнерот. Подготвени сте за сериозна врска која може да трае на долги патеки.

Здравје: Зголемен апетит.

ЛАВ

Работа: Сметате дека околностите на вашето работно поле не се сјајни и морате да направите нешто за да ги промените.

Љубов: Се занимавате со своите емоции, работите на себе и моментално не се чувствувате подготвени за нова врска.

Здравје: Бидете умерени со храната.

ДЕВИЦА

Работа: Во текот на денешниот ден ве очекува период кој би можел да ви донесе промени.

Љубов: Водете сметка околу односот со личноста која ви се допаѓа. Од вас зависи понатамошниот тек на случувањата.

Здравје: Работете на подобра кондиција.

ВАГА

Работа: Размислувате за промени кога е во прашање работата. Подготвени сте да се активирате околу премин на друго работно место.

Љубов: Подготвени сте да се посветите на својот партнер. Важно ви е во вашиот брак да владее хармонија.

Здравје: Можна настинка.

ШКОРПИЈА

Работа: Можно е да сте успеале да дојдете до нови позиции кои ќе ви обезбедат подобар статус на работното место.

Љубов: Љубоморни сте, па во односот со саканата личност може да имате доста проблеми.

Здравје: Проблеми со несоница.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Може да очекувате период во кој ќе имате компликации. За работа ви треба доста трпение.

Љубов: Време е да се соочите со проблемите во односот со саканата личност ако сакате да го сочувате бракот.

Здравје: Психички сте напнати.

ЈАРЕЦ

Работа: Имате добри идеји кои на работното поле би можело да ви донесат поголем напредок.

Љубов: Многу сте харизматични и не ви е тешко да остварите нови љубовни познанства.

Здравје: Полни сте со позитивна енергија.

ВОДОЛИЈА

Работа: Тежите кон тоа да напредувате на работното поле. Важно е да бидете свесни за својата одговорност.

Љубов: Саканата личност ќе ви покаже колку и значите. Очекувајте поволен период.

Здравје: Не се чувствувате добро.

РИБИ

Работа: На површина излегуваат проблеми кои на некој начин во минатото сте ги криеле кога е во прашање вашата работа.

Љубов: Саканата личност ви е посветена. Може да очекувате добар период за вашата врска.

Здравје: Водете сметка околу хормоните.

извор: независен