Живот и Стил

Дневен хороскоп за петок, 22 јануари 2021 година

Дневен хороскоп за петок, 22 јануари 2021 година

ОВЕН

Работа: Ве очекува финансиска добивка. Поради работа малку сте под стрес, но и натаму успевате нормално да работите и да заработувате.

Здравје: Циркулацијата е лоша.

БИК

Работа: Работата одлично напредува. Ова е одлична недела за решавање на правни прашања. Се се одвива како што сакате.

Љубов: Задоволни сте од односот со брачниот партнер. Бракот има цврста основа, и ви пружа сигурност.

Здравје: Стабилно здравје.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Добивате нова работна понуда. Звучи доста добро, така што ја земате во сериозно размислување.

Љубов: Врската нормално се одвива. Партнерот е напнат, но не поради вас, туку поради проблемите на работа.

Здравје: Се чувствувате добро.

РАК

Работа: Работата е во целосна блокара. Постои можност на заминување на принуден одмор поради намален обем на работа.

Љубов: Без оглед колку сакате бракот да се одржи, јасно ви е дека партнерот нема ист интерес.

Здравје: Во депресија сте.

ЛАВ

Работа: Не успевате да ја подигнете работата. Многу ве загрижува кризата за која нема крај. Целосно сте демотивирани.

Љубов: Емотивната сфера е во колапс. Доколку сте во брак или врска, не разговарате со другата половина.

Здравје: Чувајте го срцето.

ДЕВИЦА

Работа: Работата се одвива едвај. Пробувате да најдете нови соработници, нов пазар, но не ви оди од рака.

Љубов: Целосно сте незаинтересирани за емотивната сфера. Немате желба за дружење ниту за нови познанства.

Здравје: Проблеми со притисокот.

ВАГА

Работа: Во целост сте задоволни од ситуацијата на работа. Ве очекува разговор со надредената личност околу тековните обврски.

Љубов: Односот со брачниот партнер е стабилен и покрај работната криза низ која поминува.

Здравје: Добро се чувствувате.

ШКОРПИЈА

Работа: Барате работа. Оваа област е под блокада, па така немате никакви шанси да го најдете.

Љубов: Имате симпатија и имате впечаток дека вашите емоции стануваат посилни. Остварувате комуникација со другата страна.

Здравје: Проблеми со притисок.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Работата е стабилна, нормално се одвива, без никаков стрес и тешкотии. Единствено ве загрижуваат финансиите кои се ограничени.

Љубов: Оптоварени сте поради лошите финансии. Брачниот партнер пробува да ве опушти, но не и оди од рака.

Здравје: Стабилно здравје.

ЈАРЕЦ

Работа: Размислувате за друга работа. Единствена причина поради која би менувале е лошата финансиска ситуација.

Љубов: Постои личност која ви се допаѓа, но тоа и натаму не сте и го дале до знаење. Засега одржувате комуникација со неа.

Здравје: Слаб имунитет.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ве очекува кратко службено патување. Доста добро поминувате на него. Се надевате дека новиот договор ќе ги стабилизира работите.

Љубов: Запознавате симпатична личност преку работа. Не сте сигурни како ја набљудувате: како колега (колешка) или потенцијален партнер.

Здравје: Внимавајте на исхрана. Наклонети сте кон прејадување на нервна база.

РИБИ

Работа: Целосен колапс е на работа. Дезориентирани сте и не знаете што да правите да се фокусирате. Не е важно, затоа што резултати нема.

Љубов: Не ве интересира дружење ниту нова врска. Има многу проблеми на работа, и затоа не сте опуштени.

Здравје: Циркулацијата е лоша.

извор: нетпрес