Живот и Стил

Дневен хороскоп за петок, 15 мај 2020 година

Дневен хороскоп за петок, 15 мај 2020 година

ОВЕН

Работа: Среќата ве следи на сите полиња. Очекувајте на решавање на работните проблеми.

Љубов: Уживате во флертот со личност која ви се допаѓа, и чекате вистинска шанса да направите чекор кон неа.

Здравје: Одлично.

БИК

Работа: Ве очекува прилика за нова работа која ќе ви одговара. Ќе бидете задоволни на ова поле.

Љубов: Можно е да ви се допаѓа личност која ќе покаже дека не е подготвена за сериозна врска.

Здравје: Добро.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Склопување на нов работен договор денеска може да ви биде значајно. Подготвени сте да се посветите на работата.

Љубов: Може да се потпрете на својот партнер. Имате доволно доверба во личноста која ви значи.

Здравје: Мали проблеми со хормоните.

РАК

Работа: Ќе докажете дека сте подготвени да напредувате. Може да очекувате дека среќата ќе биде на ваша страна денеска.

Љубов: Потрудете се околу тоа да на саканата личност и ги ставите до знаење своите искрени чувства.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.

ЛАВ

Работа: Пред вас е поволен ден во кој без големи компликации ќе ги одработите сите работни задачи.

Љубов: Ако планирате средба со личноста која ви се допаѓа, денешниот ден е поволен.

Здравје: Се чувствувате одлично.

ДЕВИЦА

Работа: Не сте задоволни од ситуацијата на работа. Можно е наскор ода планирате воведување на некои промени.

Љубов: Ако сте се впуштиле во необврзувачка врска, полека доаѓате до одлука тој однос да го прекинете.

Здравје: Избегнувајте цигари и алкохол.

ВАГА

Работа: Може да очекувате поволен ден. На работното поле добивате поддршка која ви е потребна.

Љубов: Имате добар однос со вашиот партнер кој ви пружа поддршка и разбирање за се.

Здравје: Добро.

ШКОРПИЈА

Работа: Иако сте загрижени, ќе успеете да најдете начин да ги решите компликациите кои ги имате.

Љубов: Нова љубов е пред вас. Подготвени сте да бидете малку поотворени кон личноста која ви значи.

Здравје: Пад на имунитетот.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Пред вас е прилика да напредувате. Работното поле ви е многу добро поставено денеска.

Љубов: Ако сте слободни, добар е денот отворено да покажете интерес кон личноста која ви значи.

Здравје: Нема големи проблеми.

ЈАРЕЦ

Работа: Пред вас е напорен ден кога е во прашање работата. Нема да ви биде лесно да се организирате.

Љубови: Мали несогласувањ со партнерот ве носат до големи тензии и нервози во вашиот однос.

Здравје: Проблеми со варењето на храната.

ВОДОЛИЈА

Работа: Пред вас е период во кој ќе ги забележите вашите грешки на работното поле. Имате шанса некои работи да ги менувате.

Љубов: Саканата личност е подготвена да се посвети на вашиот однос. Ќе бидете задоволни поради тоа.

Здравје: Водете сметка околу забите.

РИБИ

Работа: Можно е да не ви е лесно да донесете конечни одлуки во врска со работата, но чувствувате дека е потребна промена.

Љубов: Наклонети сте на караници во односот со вашата саканата личност. Врската оди во непосакуван правец.

Здравје: Главоболка.

извор: Нетпрес