Живот и Стил

Дневен хороскоп за четврток, 7 мај 2020 година

Дневен хороскоп за четврток, 7 мај 2020 година

ОВЕН

Работа: Имате важни планови за работа кои ќе ги спроведете во дело. Може да очекувате поволен период.

Љубов: Саканата личост покажува дека се сомнева кон вас. Можни се караници.

Здравје: Срцеви проблеми.

БИК

Работа: Можно е да добиете нова понуда за работа. Подготвени сте да се пробате во некоја нова професија и да правите големи промени.

Љубов: Љубовното поле ви се врти на своја страна. Прилика за нова емотивна врска е пред вас.

Здравје: Проверете ја крвната слика.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Важно е да се потрудите околу работните обврски кои треба да ги исполните до крај. Немојте да ги избегнувате задолженијата.

Љубов: Не сте задоволни од односот со вашиот партнер кој не ви обрнува внимание.

Здравје: Проблеми со варењето.

РАК

Работа: Посакувате промена на работното место, но и натаму не ви се укажува некоја прилика за такво нешто.

Љубов: Комуникацијата со симпатијата полека почнува, и се надевате дека наскоро ќе дојдете до љубовна врска.

Здравје: Избегнувајте цигари.

ЛАВ

Работа: Можно е да добиете понуда за работа која ќе ја одбиете. Не сте расположени за промени сега.

Љубов: Нови караници со партнерот ве доведуваат до чувство на немоќ, нервоза и стрес. Размислувате за прекин на врската.

Здравје: Проблеми со покачен притисок.

ДЕВИЦА

Работа: Ви доаѓа панса на полето финансии да дојдете до подобрување кое ви е потребно.

Љубов: Можно е да сте нашле личност која одговора на вашите критериуми и со која сакате сериозна врска.

Здравје: Несоница.

ВАГА

Работа: Можно е да бидете напнати и дека во работното опкружување ќе има некои пречки.

Љубов: Не сте посветени на партнерот, а тој ви замерува. Време е да покажете повеќе толеранција.

Здравје: Внимавајте на нервниот систем.

ШКОРПИЈА

Работа: Промена на работа ви доаѓа, било тоа да го очекувате или не.

Љубов: Време е да го смените гледиштето на ова поле. Љубомората го нарушува вашиот однос со саканата личнос.

Здравје: Проблеми со забите.

СТРЕЛЕЦ

Работ: Обидете се да ја избегнете неодлучноста во вашата комуникација со работното поле, ако сакате да добиете повеќе почит.

Љубов: Енергични сте, шармантни и лесно ја освојувате личност која ви се допаѓа.

Здравје: Наклонетост кон дебелеење.

ЈАРЕЦ

Работа: Ве очекуваат нагли промени на работното поле. Можна е некоја загуба или пад на заработувачката.

Љубов: Посесивноста станува сериозен проблем во вашиот однос со саканата личност и загрижени сте.

Здравје: Внимавајте на бубрезите.

ВОДОЛИЈА

Работа: Постепено може да ги остварите своите цели на ова поле. Задоволни сте од резултатите.

Љубов: Доколку сте во врска, пред вас е период во кој со саканата личност ќе дојдете до важни одлуки.

Здравје: Добро се чувствувате.

РИБИ

Работа: Сте решиле да се посветите на обврските кои ги имате и да бидете темелни во работење на својата работа.

Љубов: Полека доаѓате до кризни ситуации во односот со партнерот и се прашувате во кој правец сега треба да одите.

Здравје: Проблеми со крвната слика.

иѕвор: Нетпрес