Живот и Стил

Дневен хороскоп за четврток, 30 јули 2020 година

Дневен хороскоп за четврток, 30 јули 2020 година

ОВЕН
Работа: Иако има опција да ја смените работата, чувството на сигурност кое сегашното место ви го пружа не ви дава така лесно да се одлучите на тој чекор.

Љубов: Не сте сигурни што чувствувате кон вашиот партнер.

Здравје: Губење на апетит.

БИК

Работа: Со недостаток на концентрација и преголем умор, правите повеќе грешки од обично. Денеска ви е еден од лошите денови.

Љубов: Чувствувате дека партнерот ви е единствена поддршка во животот.

Здравје: Проблеми со низок притисок.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Денеска имате потешкотии да дојдете до информации кои ви се потребни поради кои ќе се чувствувате исфрустрирано.

Љубов: Моменталната ситуација во вашата врска ви одговора и не сакате ништо да менувате.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.

РАК

Работа: Добро сте расположени и сакате да раширите добра атмосфера на своето работно опкружување. Ве чека позитивен ден на работа.

Љубов: Доколку денеска започнете нова врска, таа ќе биде долготрајна и многу значајна.

Здравје: Чувствителен предел околу зглобовите.

ЛАВ

Работа: Денеска сте понапнати од обично и наклонети кон неочекувани и непромислени потези. Внимавајте да не загрозите некоја работа.

Љубов: Саканата личност како да ви укажува малку внимание, што ве повредува.

Здравје: Вкочанетост.

ДЕВИЦА

Работа: Денеска ќе ви пречи монотоната атмосфера и рутината со која работите секојдневно. Ќе пробате да направите некои промени.

Љубов: Ако сте во брак, може да очекувате убаво изненадување од својот партнер.

Здравје: Проверете го холестеролот.

ВАГА

Работа: Денеска без голем притисок ќе одработите и повеќе од обично. Денот ви е поволен на ова поле.

Љубов: Можно е спонтано да остварите некое познанство кое во далека иднина ќе се претвори во врска.

Здравје: Одлично се чувствувате.

ШКОРПИЈА

Работа: Ова е добар период за подобрување на материјалната ситуација. Можно е да имате повеќе работа од обично, или ќе најдете некоја нова опција да заработите.

Љубов: Имате многу доверба во саканата личност.

Здравје: Избегнувајте шеќери.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ви се насобрало премногу работа од порано, а и вашиот замор само се акумулира. Денеска е најдобро малку да се одморите за да не ви се случи колапс.

Љубов: Многу сте вљубени и мислите кон саканата личност ве исполнуваат.

Здравје: Проблеми со главоболка.

ЈАРЕЦ

Работа: Не ве чекаат никакви дополнителни обврски или големи пресврти. На ова поле денот ќе мине крајно мирно.

Љубов: Можно е да водите тешки внатрешни борби со себе, но не сакате за нив никој да знае.

Здравје: Циркулацијата ви е малку слаба.

ВОДОЛИЈА

Работа: Денешната атмосфера во работното опкружување е напната и вие сте нервозни од обично.

Љубов: Можно е во вашиот љубовен живот да постојат повеќе можности за врска.

Здравје: Покачен притисок ви прави проблеми.

РИБИ

Работа: Можно е да дојде до мали промени на работното место со кои нема да бидете задоволни. Сепак, нема да остават трајни последици.

Љубов: Ако сте зафатени, посветете го убавиот ден на партнерот.

Здравје: Вкочанетост.

извор: Нетпрес